Niezbędnik kuchenny

Nie ważne czy przeprowadzasz się do nowego mieszkania lub postanawiasz nauczyć się gotować. Na samym początku potrzebny jest podstawowy zestaw narzędzi, które nie tylko ułatwią ale też uprzyjemnią przygotowywanie posiłków. Co więcej, jeśli wcześniej zaplanujesz co umieścisz w szufladach i na półkach w sercu domu, cały wyda się bardziej uporządkowany! Zastanówmy się więc, co znajdzie się w takim niezbędniku kuchennym, zakładając że posiadasz na stanie kuchenkę i piekarnik oraz zastawę. Nie musisz od razu kupować zestawu najdroższych garnków. Wystarczą zaledwie porządnie wykonane trzy sztuki: większy (na zupy i dania na dużą ilość osób), mniejszy (makarony i małe dania) oraz rondelek (do gotowania posiłków lub napojów “na szybko”).

Zdecydowanie wystarczające okażą się dwie patelnie o różnych rozmiarach, co pozwoli ci na większy rozmach względem przygotowywanych smakołyków. W miarę możliwości dobrze by było, gdyby jedna z nich była wykonana z żeliwa – taka patelnia zostanie z Tobą na lata. Miska to przedmiot, który zajmuje tak dużo miejsca! Z tego powodu warto zaopatrzyć się w maksymalnie 2-3 miski o różnych wielkościach i z różnych materiałów. Najlepiej, aby jedna z nich była szklana lub metalowa, aby łatwiej było w niej wyrabiać i miksować wspaniałe ciasta lub podawać większą ilość sałaty na stół. Ze sprzętu AGD tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć się w blender o dużej mocy (od 600 W wzwyż) i trzema końcówkami: do mielenia, blendowania i trzepaczką.

W ten sposób otrzymujesz narzędzie, które nie zajmując dużo miejsca w szafce będzie w stanie wykonać prawdziwe cuda. Przy wyborze gadżetów zwracajmy szczególną uwagę na ich funkcjonalność. Z pewnością w kuchni przydadzą się: dwie szpatułki z drewna do mieszania, szeroka deska do krojenia, zwykły kubek o pojemności 0,25 l do odmierzania składników, dwa dobrze wyprofilowane noże (większy i mniejszy), blaszka do pieczenia. Ewentualnie przydatne mogą okazać się również: korkociąg, tarka (choć blender z końcówką do rozdrabniania też nieźle sobie radzi) oraz obieraczka do warzyw. Ta krótka lista z pewnością ułatwi Ci planowanie kolejnych zakupów i wyposażanie kuchni.